Napowietrzacz kanalizacyjny 110 McAlpine MP47-30

Zawór napowietrzający

Indeks katalogowy: MP47-30

Napowietrzacz do kanalizacji 110
  • Dostępność: Dostępne
  • Dostawa: od 12,00 zł (Paczkomaty)
80,44 zł brutto / szt. 65,40 zł netto + 23% VAT / szt.

Opis

Zawór napowietrzający kanalizacyjny 110 McAlpine MP47-30

Częstym problemem występującym w instalacjach kanalizacyjnych jest przedostawanie się szkodliwych dla zdrowia i nieprzyjemnych w zapachu gazów do pomieszczeń. Innymi nieprawidłowościami są: wysysanie wody z syfonów, bulgotanie podczas spuszczania wody oraz powolny odpływ ścieków z urządzeń sanitarnych. Powyższe problemy zwykle wynikają z nieprawidłowego napowietrzenia kanalizacji.

Dlaczego napowietrzenie systemów kanalizacyjnych jest tak ważne?

W kanałach ściekowych dochodzi do rozkładu odpadków organicznych, w wyniku czego powstają trujące i wybuchowe gazy, a także nadciśnienie. Dodatkowo, podczas korzystania z urządzeń sanitarnych, woda opadająca w pionach powoduje powstanie podciśnienia w rurach, co doprowadza do wysysania wody z syfonów. Wyschnięte syfony są częstą przyczyną wydostawania się przykrych zapachów. Aby zapewnić prawidłowe działanie każdej instalacji kanalizacyjnej należy zadbać o wyrównanie ciśnienia panującego wewnątrz niej, względem ciśnienia zewnętrznego.

Dlaczego urządzenia napowietrzające powinny być elementem każdej instalacji kanalizacyjnej?

W chwili wystąpienia spływu ścieków w instalacji, powstaje podciśnienie, które podnosi (otwiera) membranę zaworu, wpuszczając do kanalizacji powietrze, aż do momentu wyrównania ciśnień, pomiędzy wnętrzem instalacji, a otoczeniem. Wtedy membrana opada zamykając zawór. Zawór pozostaje zamknięty, aż do ponownego wystąpienia różnicy ciśnień pomiędzy instalacją, a otoczeniem. Zastosowanie zaworu McAlpine MP47-30 eliminuje problem wysysania wody i przedostawanie się gazów i zapachów z kanalizacji do pomieszczeń.

Dlaczego wybrać zawór napowietrzający McAlpine MP47-30

Zawory napowietrzające McAlpine to ponad 40 lat badań, innowacji, zastosowań i doświadczeń firmy. Wszystkie produkty tej kategorii firmy McAlpine posiadają klasę A1, normy EN 12056 I 12380. Oznacza to że zawór może być umieszczany pod poziomem zalewania co poszerza jego zakres zastosowań. Zawory McAlpine działają w zakresie temperatur -20 °C do + 60 °C, natomiast ich wysoka przepustowość powietrza wynosi aż 30 l/s. Zaletą stosowania zaworów napowietrzających jest łatwy i szybki montaż a także obniżenie kosztów instalacji. Napowietrzacze mogą być stosowane wewnątrz budynku, bez potrzeby przejścia przez połać dachową.

Zalety zaworu napowietrzającego McAlpine MP47-30

  • Klasa A - możliwość umieszczania poniżej poziomu zalewania
  • Typ I - zakres temperatur od -20°C do +60°C
  • Wysoka przepustowość powietrza 30 l/s
  • Możliwość montażu w bosej rurze 110mm
  • gumowa uszczelka gwarantuje szczelne połączenie
  • wysokiej jakości tworzywo ABS
  • Zapewnia właściwe działanie instalacji kanalizacyjnej

Zapytaj o produkt

Koszty dostawy

DPD : od 15,00 zł
Odbior osobisty : od 0,00 zł
Paczkomaty : od 12,00 zł