Gazomierze

Niezawodny gazomierz z asortymentu firmy Hydro-Gaz

W naszym asortymencie znajdą Państwo liczniki dostosowane do zliczania zużycia gazu w obiektach o zróżnicowanym zapotrzebowaniu. Każdy gazomierz miechowy lub rotowy przystosowany jest do pomiaru zarówno gazu ziemnego, jak i propan-butanu oraz posiada wszystkie z niezbędnych atestów, gwarantujących niezawodność oraz pełne bezpieczeństwo użytkowania w mieszkaniach oraz innych obiektach.

Czytaj więcej

Oprócz tego w naszej ofercie znajdują się również wszelkie niezbędne komponenty pozwalające na instalację systemu gazowego, takie jak: skrzynki gazowe, kształtki elektrooporowe, czy monozłącza do gazomierzy miechowych. Prócz tego proponujemy, także szeroki wybór narzędzi oraz akcesoriów przydatnych w procesie montażu tych elementów w mieszkaniu.

Rodzaje gazomierzy dostępnych na rynku

Jeżeli chodzi o liczniki, z którymi spotkać możemy się w instalacjach gazowych, podzielić je możemy pod względem sposobu działania. Najpopularniejszym rozwiązaniem, znajdującym szerokie zastosowanie, np. w instalacjach liczących zużycie pojedynczych mieszkań lub domów jednorodzinnych, jest montaż gazomierza miechowego. Podczas pracy urządzenia te mierzą przepływ gazu, przepompowując gaz poprzez system miechów, nakręcający korbowód, który następnie zasila ruch wskaźnika zużycia gazu. Oprócz nich występują, także miechowe, rotowe, turbinowe, czy zwężkowe.

Dobór gazomierza do mieszkania – na co zwracać uwagę?

Wybierając urządzenie do pomiaru ilości zużytego gazu w domowej instalacji, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Pierwszym z ich jest zapotrzebowanie energetyczne obiektu, którego wartość trzeba uwzględnić już na etapie projektowania instalacji w mieszkaniu. Kolejną ważną kwestią jest dokładność pomiaru, która zależy od klasy metrologicznej urządzenia. Nie bez znaczenia jest również lokalizacja urządzenia pomiarowego – gazomierz miechowy, podobnie jak licznik innego typu, powinien zostać zainstalowany w odpowiednio przystosowanej i zabezpieczonej szafce. Umożliwi to bezpieczne oraz wygodne spisywanie stanu zużycia paliwa, jednocześnie ułatwiając dokonywanie ewentualnych napraw. Szeroki wybór szaf gazowych, chroniących domowe instalacje przed wpływem czynników zewnętrznych oraz dostępem ze strony nieuprawnionych osób również znajdą Państwo w ofercie naszego sklepu internetowego.

Jak dopasować moc gazomierza miechowego?

Kolejnym ważnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu instalacji gazowej w mieszkaniu, jest moc licznika. W przypadku najpopularniejszych gazomierzy miechowych, mamy do wyboru wersje o mocy m.in. G1,6, G2,5 lub G4. Jak wybrać ten odpowiedni? Przede wszystkim należy sprawdzić maksymalną moc urządzeń gazowych zainstalowanych w pomieszczeniach. Najczęstszym przypadkiem jest wykorzystywanie w domach kuchenki gazowej oraz kotła na gaz, opcjonalnie przepływowego podgrzewacza ciepłej wody. To właśnie sumaryczna moc tych urządzeń wpływa na to, jaki gazomierz do mieszkania będzie odpowiedni. Biorąc pod uwagę, że zużycie paliwa przez płytę gazową z piekarnikiem elektrycznym wynosi średnio 6-8 kW, a kotła na gaz – ok. 20 kW, odpowiednim wyborem będzie instalacja licznika miechowego przystosowanego do maksymalnego przepływu na poziomie 4 m3/h.

Niezawodne gazomierze w ofercie sklepu Hydro-Gaz

W naszej bogatej ofercie znajdą Państwo wysokiej klasy liczniki gazu do mieszkań, domów wolnostojących oraz innych obiektów, wraz z niezbędnym osprzętem, w przystępnych cenach. Zapraszamy do zakupów za pośrednictwem sklepu internetowego. Jeżeli mają Państwo pytania dotyczące naszej oferty gazomierzy miechowych, zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem formularza, dostępnego w osobnej zakładce u góry strony.

Cena
Etykiety
Pokaż wyniki (3)
Gazomierze
Widok:
Dostępność:
Na stronie:
Sortuj po: