Bariera antyszczurowa do kanalizacji 110-113mm McAlpine

Zapora burzowa

Indeks katalogowy: ARB1

Blokada przeciw gryzoniom w kanalizacji
  • Dostępność: Dostępne
  • Dostawa: od 10,50 zł (Paczkomaty)
77,15 zł brutto / szt. 62,72 zł netto + 23% VAT / szt.

Zobacz także

Klienci, którzy kupili ten produkt kupili również...

Opis

Bariera antyszczurowa McAlpine ARB-1 / zapora burzowa

Jak zabezpieczyć kanalizację przed gryzoniami? Bariera antyszczurowa to bardzo pomocny produkt.

Bariera antyszczurowa zabezpiecza przed swobodnym wchodzeniem gryzoni przez kanalizację do pomieszczeń, czyli inaczej mówiąc, uniemożliwia gryzoniom, które znalazły się w kanalizacji, wyjście z niej do domu czy mieszkania.

Zalety bariery antyszczurowej McAlpine ARB-1

  • klapa jest tak profilowana, że umożliwia pełne otwarcie dla spuszczanej wody, więc nie blokuje przepływu ścieków
  • w procesie produkcyjnym do tworzywa zostały dodane specjalne środki chemiczne, które powodują, że materiał, z którego bariera została wykonana gryzoniom po prostu nie smakuje
  • jeśli jednak szczur podejmie próbę przegryzienia, to napotka na wtopioną metalową siatkę zabezpieczającą klapę przed przegryzieniem.

Zawias wykonany ze stali nierdzewnej, testowany jest na kilkaset tysięcy cykli.

Zapora burzowa

Bariera antyszczurowa może pełnić jeszcze jedną bardzo przydatną funkcję - zapory antyburzowej. Przy wysokich opadach lub podniesieniu się wód gruntowych woda nie cofnie się do pomieszczenia.

Montaż bariery antyszczurowej McAlpine ARB-1

Barierę montujemy zgodnie z kierunkiem wylotu ścieków, pokrywa bariery powinna otwierać się w kierunku kanalizacji. Napis "TOP" powinien być zawsze u góry. Zaleca się montaż na poziomym odcinku instalacji. Producent dopuszcza montaż bariery w pionie, natomiast należy zwrócić uwagę na fakt, że przy montażu bariery w układzie pionowym klapka jest przytrzymywana tylko siłą sprężyny, co za tym idzie ma to wpływ na krótszą żywotność bariery.

Barierę antyszczurową można także zamontować na rurze elastycznej MCALPINE W tym celu należy zdjąć z niej uszczelkę listkową a w jej miejsce nasunąć barierę ARB-1.

Dlaczego wybrać produkty McAlpine?

McAlpine od zawsze zwraca uwagę na zmieniające się trendy, nowoczesne rozwiązania i odpowiednie dopasowanie produktów do potrzeb klienta. Dużą część nakładów firma inwestuje w nowe formy i nieustanny rozwój. Wszystkie produkty podlegają także rygorystycznym testom, aby sprostać wysokim standardom jakości, zgodnych z dewizą firmy McAlpine. Firma ma pewność, że klienci otrzymują towar wyłącznie najlepszej jakości.

Producent nie rekomenduje używania spirali do ewentualnego czyszczenia przewodów kanalizacyjnych, gdy ma miejsce instalacja z ARB-1. Może wystąpić problem, blokady spirali poprzez opadającą klapkę przy próbie jej wyciągania.

Zapytaj o produkt

Koszty dostawy

DPD : od 15,00 zł
Odbior osobisty : od 0,00 zł
Paczkomaty : od 10,50 zł