Zasuwa zwrotna pozioma z zaporą antyszczurową 110mm McAlpine

Bariera antyszczurowa ARB-110-NRV

Indeks katalogowy: ARB-110-NRV

Bariera antyszczurowa zabezpiecza przed swobodnym wchodzeniem gryzoni przez kanalizację do pomieszczeń
  • Dostępność: Dostępne
  • Dostawa: od 12,00 zł (Paczkomaty)
207,55 zł brutto / szt. 168,74 zł netto + 23% VAT / szt.

Opis

Bariera antyszczurowa McAlpine ARB-110-NRV / zapora burzowa

Obecność szczurów w instalacji kanalizacyjnej może stanowić poważne zagrożenie z różnych powodów:

  • Ryzyko zdrowotne: Szczury są nosicielami wielu chorób zakaźnych, w tym takich jak cholera, dur brzuszny, leptospiroza czy hantawirusy. Jeśli szczury mają dostęp do instalacji kanalizacyjnej, mogą przenosić te patogeny, zwiększając ryzyko zakażenia ludzi.
  • Uszkodzenia instalacji: Szczury mogą gryźć i uszkadzać elementy instalacji kanalizacyjnej. Ich działania mogą prowadzić do wycieków, zatkania lub nawet awarii całego systemu, co może być kosztowne i kłopotliwe w naprawie.

Jak zabezpieczyć kanalizację przed gryzoniami? Bariera antyszczurowa to bardzo pomocny produkt.

Bariera antyszczurowa zabezpiecza przed swobodnym wchodzeniem gryzoni przez kanalizację do pomieszczeń, czyli inaczej mówiąc, uniemożliwia gryzoniom, które znalazły się w kanalizacji, wyjście z niej do domu czy mieszkania.

Zalety bariery antyszczurowej McAlpine ARB-110-NRVBariera przeciw szczurom

  • klapa jest tak profilowana, że umożliwia pełne otwarcie dla spuszczanej wody, więc nie blokuje przepływu ścieków
  • w procesie produkcyjnym do tworzywa zostały dodane specjalne środki chemiczne, które powodują, że materiał, z którego bariera została wykonana gryzoniom po prostu nie smakuje
  • jeśli jednak szczur podejmie próbę przegryzienia, to napotka na wtopioną metalową siatkę zabezpieczającą klapę przed przegryzieniem
  • specjalna konstrukcja pozwala na szybkie wpięcie się w system kanalizacyjny 110mm
  • zapora wyposażona jest także w rewizję, umożliwiająca czyszczenie

Zawias wykonany ze stali nierdzewnej, testowany jest na kilkaset tysięcy cykli.

Zapora burzowa

Bariera antyszczurowa może pełnić jeszcze jedną bardzo przydatną funkcję - zapory antyburzowej. Przy wysokich opadach lub podniesieniu się wód gruntowych woda nie cofnie się do pomieszczenia.

Dlaczego wybrać produkty McAlpine?

McAlpine od zawsze zwraca uwagę na zmieniające się trendy, nowoczesne rozwiązania i odpowiednie dopasowanie produktów do potrzeb klienta. Dużą część nakładów firma inwestuje w nowe formy i nieustanny rozwój. Wszystkie produkty podlegają także rygorystycznym testom, aby sprostać wysokim standardom jakości, zgodnych z dewizą firmy McAlpine. Firma ma pewność, że klienci otrzymują towar wyłącznie najlepszej jakości.

Producent nie rekomenduje używania spirali do ewentualnego czyszczenia przewodów kanalizacyjnych, gdy ma miejsce instalacja z ARB-110-NRV. Może wystąpić problem, blokady spirali poprzez opadającą klapkę przy próbie jej wyciągania.

Zapytaj o produkt

Koszty dostawy

DPD : od 15,00 zł
Odbior osobisty : od 0,00 zł
Paczkomaty : od 12,00 zł