Wkład filtrujący odżelaziający IR10 USTM

Wkład filtra odżelaziający IR10

Indeks katalogowy: UST000024

Usuwa żelazo, mangan oraz siarkowodór z wody
 • Dostępność: Dostępne
 • Dostawa: od 10,50 zł (Paczkomaty)
26,96 zł brutto / szt. 21,92 zł netto + 23% VAT / szt.

Zobacz także

Klienci, którzy kupili ten produkt kupili również...

Opis

Wkład odżelaziający USTM IR

Woda z kranu nie zawsze jest smaczna. Znaczna część Polski ma twardą wodę, bogatą w minerały. Dodawany jest także do niej chlor. A kiedy woda ma nieprzyjemny zapach "zgnitych jaj", nie da się jej pić.  Rozwiązaniem problemu ze smakiem i zapachem wody jest stosowanie niedrogich filtrów.

Jak to działa?

Zanieczyszczona woda (zawierająca duże ilości żelaza, manganu i siarkowodoru) przepływa przez złoże katalityczne znajdujące się we wkładzie. W wyniku reakcji następuje ich utlenienie i wytrącenie.

Filtr jest prosty w instalacji i obsłudze, dzięki czemu możesz go samodzielnie zamontować w swoim domu.

Jaki wpływ na zdrowie ma żelazo zawarte w wodzie?

Niewielka ilość żelaza w wodzie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia i może nawet wpływać korzystnie na organizm, gdyż jest to składnik niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, m.in. do produkcji hemoglobiny, która transportuje tlen we krwi.

Jednakże, gdy żelaza jest zbyt dużo w wodzie pitnej, może to prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, zwłaszcza u osób, które mają skłonności do nadmiaru żelaza we krwi. Nadmiar żelaza w organizmie może prowadzić do chorób takich jak hemochromatoza, która może prowadzić do uszkodzenia wątroby, serca i innych narządów.

Ponadto, nadmiar żelaza w wodzie może wpłynąć na smak i zapach wody, powodując nieprzyjemny metaliczny smak, co może prowadzić do zmniejszenia spożycia wody, co z kolei może prowadzić do odwodnienia organizmu.

Dlatego też, w celu ochrony zdrowia, warto dbać o to, aby poziom żelaza w wodzie pitnej był odpowiednio niski, a w razie potrzeby zainstalować filtr odżelaziający, który skutecznie usuwa nadmiar żelaza z wody.

Przepływ wody w filtrze

Wkład został zaprojektowany przez inżynierów UST-M w sposób umożliwiający maksymalny czas kontaktu wody ze złożem. Woda przepływa przez wkład osiowo (z dołu do góry), pozostając dłużej w kontakcie ze złożem filtracyjnym. Ten fakt w połączeniu ze zdolnościami katalitycznymi złoża sprawiają, że woda po przejściu przez wkład zostaje pozbawiona praktycznie wszystkich jonów żelaza, manganu oraz siarkowodoru.

Dzięki temu zredukuje się problem rdzawych  zacieków na armaturze, metalicznego posmaku wody oraz nieprzyjemnego zapachu zgniłych jaj.

Specyfikacja filtra:

 • wymiary: 251±1.5x73±1 mm
 • mikronaż: 5μm
 • wydajność: 5l/min
 • żywotność: max 6 miesięcy
 • temperatura pracy: 2-40ºC

Wkład pasuje do standardowej obudowy 10"

Zalety filtra odżelaziającego USTM IR:

 • wypełniony jest drobnoziarnistym złożem katalitycznym (certyfikowanym przez amerykańską agencję NSF):
 • zapobiega powstawaniu rdzawych zacieków
 • częściowo usuwa zanieczyszczenia mechaniczne
 • dwustopniowa, hybrydowa metoda filtracji zapewnia krystalicznie czystą wodę
 • minimalne opory i spadki ciśnień umożliwiają pracę przy wyższych prędkościach przepływu
 • nowoczesny proces technologiczny w całości nadzorowany przez rodzimych inżynierów i technologów
 • przepływ wzdłuż wkładu sprawia, że całe złoże jest wykorzystywane w procesie filtracji; dłuższy czas kontaktu wody ze złożem to skuteczniejsza filtracja
 • usuwa żelazo, mangan oraz siarkowodór z wody

Uwaga !  Przed użyciem wkład należy przepłukać do momentu ustąpienia zabarwienia wody.

Czy wiesz, że...

Pijąc filtrowana wodę jesteś EKO? Zamieniając wodę butelkowaną na filtrowaną, wprowadzasz do obrotu mniej plastiku, dbasz o środowisko i oszczędzasz pieniądze!

 

 

Zapytaj o produkt

Koszty dostawy

DPD : od 15,00 zł
Odbior osobisty : od 0,00 zł
Paczkomaty : od 10,50 zł